Kancelářský software LibreOffice

LibreOffice je bezplatná alternativa ke kancelářské sadě Microsoft Office, její ovládání je ale velmi podobné. Tyto vědomosti jsou důležité nejen pro kancelářské profese jako je asistentka, ale i pro běžnou práci s počítačem. Můžete si ji stáhnout na cs.libreoffice.org.

Tento kurz nevyžaduje žádné předchozí znalosti. Je zaměřený především na dva nejdůležitější nástroje v LibreOffice:

Writer (MS Word) slouží k psaní textových dokumentů. Ukážeme si jak psát text a používat formáty textu, jak měnit písma a barvy, nadpisy a odstavce, jak do textu vkládat obrázky a tabulky, jak dokumenty tisknout a měnit nastavení stránky pro tisk. Naučíte se mimo jiné také kopírovat a vkládat texty a používat automatickou kontrolu gramatiky.

Calc (MS Excel) slouží k vytváření tabulek. Zde si ukážeme jak pracovat s řádky a sloupci tabulky, jak řadit a filtrovat data, a jak používat matematické vzorce a vytvářet grafy.

Přednášky je možné snadno přeskakovat, pokud vysvětlují něco, co už znáte, nebo se k nim naopak na YouTube vrátit, když si budete potřebovat něco připomenout.

Status: Pro kurz nyní přijímáme lektora. Až bude vše připravené, dostanou zaregistrovaní uživatelé email s datem začátku a rozvrhem přednášek.

Pokud vás tento kurz zaujal, klikněte vpravo nahoře na tlačítko Registrace a založte si účet. Vše je jako obvykle zdarma.